Duyurular

T.C Avrupa Birliği Bakan Yardımcımız Sayın Ali ŞAHİN'i UDF yönetimi olarak ziyaret ettik.

Projelerimiz hakkında bilgi paylaştık. Down sendromlu evladımız Işıl'a da özel ilgi gösteren Bakanımız, günün anısına hediyeler sundu. UDF Genel Başkanımız Muhammed Abdullah başkanlığındaki toplantımız Ankara'da gerçekleştirdi. Toplantıya, Genel Sekreter Aydan Gömügen Tuncay, Afyon Başkanı Fatma Mert, Akhisar Başkanı Neşe Çınar, Diyarbakır Başkanı İbrahim Sezgin, Elazığ Başkanı Fethi Ahmet Balın, Malatya Başkanı Kazım Aydoğan, Kocaeli Başkanı Yıldız Bayram, İsviçre Temsilcisi Sahra Sevici ve Türkiye Temsilcisi Fulya Sağlık katıldı.

Fotoğraflar için tıklayınız.

UDF KURULDU

Uluslararası Down Sendromu Federayonu ; Samsun 'da Atakum Belediye Başkanı Sayın İshak TAŞÇI ve Eşinin Misafirperverliğinde, İstanbul, Samsun, İzmir, Elazığ ve Giresun Down Sendromu Derneği 'nin kuruculugunda , 30 Ülke'nin Üyeliği ile Kurulan Güçlü Bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak; Down Sendromlu Bireylerimize Mesleki Eğitim ve İstihdama yönelik çalışmalar yapmayı İlke edinmiştir.
" Herşey 1 Farklı Olacak "

Muhammed Abdullah TUNCAY
Genel Başkan Fotoğraflar için tıklayınız.

Down Sendromlu Bireylerimizin ve Down İstanbul Derneği Yeni Gönüllü Abisi, Hakemlerin temsilcisi Cüneyt Çakır ‘’Sizinle Tamamız’’ dedi… Bu gerçekleştirdiğimiz özel projeye ‘’Evet’’ dedi. Teşekkürler. Fotoğraflar için tıklayınız.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Kapsamında Ankara, İstanbul Down Sendromu Derneği liderliğinde; Samsun, Elazığ, Malatya, İzmir, Kocaeli Down Sendromu Dernekleri, Tomurcuk Vakfı, Yurtdışından İsviçre ve Kosova dan Down Sendromlu Gençleri 2/5 Aralık 2016 tarihlerinde 45 kişilik bir grubu Ankarada misafir ettık.

Etkinlik kapsamında, TBMM gezimiz, Bowling Şenliğimiz ve Ankara Gezileri (Anıtkabir Ziyaretimiz, Hacıbayram Veli Hz ziyaretimiz, Hamamönü , Kızılay meydanı) gercekleşmıştır.

Etkinlik çerçevesinde; rollhouse bowling salonunda benimle oynarmısın bowling şenliğine katıldık.

T.C Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Sayın Yalçın Topçu ile Beraber Akşam Yemeği yenmiştır. Yemeğe, PTT genel müdürü ve Genel müdür yardımcıları, Spor Toto Teşkilatı Başkan yardımcıları, işadamları, aileler katılmışlardır.

T.C Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof.Dr Mehmet Görmez ve Eşleri, heyetimizi başkanlıkta kabul etmiştir.

Bu organizasyonun gerçekleşmesinde, Mobsad, Engınev, dentaluna ağız diş merkezi, kareana okulları, loda mobilya, asiad, class otel, sponsor olarak katkıda bulunmuşlardır.

Fotoğraflar için tıklayınız.

13 Şubatta İstanbul'da Pamukeller, Melek Yüzler bowling şenliği düzenlecektir. Ayrıntılar için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

21 Mart 2017 Dünya Down Sendromlular farkındalık günü İstanbul'da kutlanacaktır. Ayrıntılar için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

23 Nisan Melek Yüzler çocuk şenliği İstanbul, İzmir ve Ankara' da kutlanacaktır..

5 Mayıs Kore Japon çocuk bayramı Melek Yüzler ile kutlanacaktır.